Държавно първенство по прескачане на препятствия

ПРОГРАМА

за провеждане на финал Държавно първенство по прескачане на препятствия Млади коне: 4-, 5-, 6-, 7-годишни коне и на открит турнир по прескачане на препятствия

3. Загряващ плац: пясъчно-текстилна настилка 50/26 м
4. Загряващ плац: пясъчно-текстилна настилка 67/30 м, покрит с мрежа за засенчване

IV. Заявки

Краен срок за подаване на заявки Държавно първенство: 09.10.2017 г.

V. Условия

1. Таксите правоучастие за Държавното първенство: 30. лв на кон
  2. Такса бокс:
    2.1. Държавно първенство:
    Конете участващи в държавното първенство не заплащат такса бокс, ако конят не завърши същото има право да се прехвърли в открития турнир, но заплаща такса бокс и такса участие по наредбата на отворения турнир.

VI. Награден фонд

ОБЩ НАГРАДЕН ФОНД за държавното първенство по Наредбата на БФКС:
Клас Н 4 г. коне Общо: 900 лв.
Клас Н 5 г. коне Общо: 1100 лв.
Клас Л 6 г. коне Общо: 1350 лв.
Клас Л 7 г.коне Общо: 1800 лв.

Собствениците на конете медалисти са поканени на церемонията по награждаване.

ККС ПЪЛДИН

Програма график за провеждане на състезания при провеждане на открит турнир по прескачания

І. Общи условия

Статут: Открит турнир
Дисциплина: Прескачане на препятствия
Дата: 14.10-15.10.2017 г.
Общ награден фонд: 1640 лв
За заявки: Роза Стефанова телефон за контакт: 0878 434 276, имейл: rstefanova@horsesportbg.org
За заявка боксове Веляна Желязова – 0893/556-005
Начало:
14.10.2017 г.: Изпитание X паркур и понита: 9.00 ч.; Изпитание №2 – 10.00 ч.
15.10.2017 г.: Изпитание № 4 – 09.00 ч.; Изпитание №5 – 10.00 ч.
ІІ. Организатори
Спортен комплекс „Фригопан”
Клуб по конен спорт „Пълдин”
Със съдействието на БФКС и Oбщина „Марица“
За настаняване на коне и състезателите може да се обърнете към организаторите: лице за контакт – Веляна Желязова , тел.: 0893/556-005 , frigopanbg@gmail.com
ІІІ. Общи условия

Състезанието се провежда съгласно: Правилата на ФЕИ за дисциплината
ІV. Официални лица

Съдийско ръководство:
V. Специфични технически условия

5. Условия за посрещане: стационарни боксове в конюшна 42 бр., сглобяеми боксове 90 бр.
VІ. Покани

Поканени са всички клубове по конен спорт, редовно картотекирани в БФКС за 2017 г.
VІІ. Заявки

Заявките да се изпращат на Роза Стефанова телефон за контакт: 0878 434 276, имейл: rstefanova@horsesportbg.org;
Краен срок за подаването им е 13.10.2017 г. (Петък).
VІІІ. Условия

1. Да се спазва правилника за вътрешния ред на Конна база „Фригопан”.

2. Таксите правоучастие са на паркур, както следва:
Изпитание №1 и №4 – Х паркур и понита – 30 лв.
Изпитание №2 и №5 – участват 4 и 5 годишни коне, юноши и аматьори – 50 лв.
Изпитание №3 и №6 – участват 5 годишни и по-възрастни, юноши и аматьори – 60 лв.
*Децата не заплащат такси участие

3. Такса бокс:
Такса сглобяем бокс в Палатка – 1-ви ден – 40лв.; 2-ри ден – 30лв.
Такса стационарен бокс – 50,00 лв. първи ден, а всеки следващ 40,00 лв. (с постел)
*** Такса бокс се плаща на нощ и се таксува като престой в хотел.
!!!! При настаняване без пренощуване на коня – 40,00 лв. – без значение от часа на пристигане.

4. Такса електричество за турнирни камиони – 10 лв. на ден.
ІХ. Разни

1. Един кон има право да скача по два различни паркура на ден:
– с един и същ състезател
– с двама различни състезатели, дори да са в една категория, но в различни изпитания

2. Четири годишни коне имат право да скачат в един паркур на ден.

3. Един състезател има право да участва в един паркур с максимум до три коня.

4. В категориите деца, юноши и аматьори, награждаването е до трето място. В категориите 4 и 5 годишни коне, и 5 годишни и по-възрастни коне, награждаването е до трето място.

5. В изпитание №1 и №4 всички завършили чист паркур получават розетки, а за понитата има отделно класиране.

6. В изпитание №2 и №5 аматьорите, юношите и децата са с отделно класиране и получават розетки и предметни награди.

7. В изпитание №3 и №6 аматьорите са с общо класиране с останалите състезатели, а юношите и децата са с отделно класиране и получават розетки и предметни награди.

8. Ездач, отнасящ се грубо със своя кон по време на състезанието (в състезателния плац, манежа за загрявка или в конюшнята), ще бъде дисквалифициран.

9. Ветеринарни изисквания – паспортите да бъдат с редовни ваксини, изследвания и обезпаразитяващи.

Важно!!! Няма да се допускат в животновъдния обект на СК Фригопан – Царацово коне, които нямат редовни паспорти /т.е. паспорти без нанесени ваксини и изследвания за инфекциозна анемия и сап за 2017 год./

11. Паспортите на конете трябва да бъдат оформени според изискванията на Наредбата на БФ Конен спорт, раздел ІV – „Картотекиране на коне и необходими документи” и да са с редовни картотеки за 2017 г.

12. Транспортът да се извършва от лицензирано транспортно средство и придружител, притежаващ документ за хуманно отношение

13. Организационният комитет си запазва правото да променя регламента. 14. Организационният комитет не носи отговорност за материални щети, нещастни случаи, заболявания и травми при коне и ездачи. 15. Всеки юноша и аматьор при записването си, определя като юноша, аматьор или редовен състезател ще участва с даден кон. Няма право на двойно класиране.

Височина: 50 см
Всички завършили чист паркур се награждават с розетки.

Изпитание №2: Паркур за 4- и 5-годишни коне, деца, юноши и аматьори.
ПРИЗ „СТЕНЛИ-ФРИГО“
чл. 238.2.1 Таблица А по хронометър
Височина: 105 см
Темп: 350 м/мин
Награден фонд: деца и юноши и аматьори – розетки и предметни награди 4- и 5-годишни коне: 200/120/90 лв.

Изпитание №3: Паркур за 5-годишни и по-възрастни коне и аматьори (аматьорите са с общо класиране с останалите състезатели), деца и юноши (с отделно класиране).
ПРИЗ „STABI BAU GMBH”
Височина: до 110/115 см
Награден фонд: деца и юноши – розетки и предметни награди 5-годишни и по-възрастни коне и аматьори 300/200/100 лв.

15.10.2017 г. (Неделя)

Начало 9.00 ч.

Изпитание №4: Х паркур и понита
Височина: 60 см

Изпитание №5: Паркур за 4- и 5-годишни коне, деца, юноши и аматьори.
ПРИЗ „ЕВРОСТРОЙ 02“
Височина: 110 см
Изпитание №6: Паркур за 5-годишни и по-възрастни коне и аматьори (аматьорите са с общо класиране с останалите състезатели), деца и юноши (с отделно класиране)