Програма график за провеждане на състезания при провеждане на открит турнир по прескачания

Общ награден фонд: 7400 лв

За заявки: Теодора Костова – телефон за контакт: 0878 60 43 46 имейл: bef@horsesportbg.org

За заявка боксове Веляна Желязова – 0893/556-005

Начало:

30.09.2017 г.: Изпитание X паркур: 10.00 ч.; Изпитание №2 : 11.00 ч.

01.10.2017 г.: Изпитание № 7 – 09.00 ч.; Изпитание №8 – 10.00 ч.

ІІ. Организатори

Спортен комплекс „Фригопан”

Клуб по конен спорт „Пълдин”

Със съдействието на БФКС и община „Марица“

За настаняване на коне и състезателите може да се обърнете към организаторите: лице за контакт –   Веляна Желязова , тел.: 0893/556-005, frigopanbg@gmail.com

3. Загряващ плац: пясъчно-текстилна настилка 50/26 м;
  4. Загряващ плац: пясъчно-текстилна настилка 67/30 м, покрит с мрежа за засенчване;
  5. Условия за посрещане: стационарни боксове в конюшна 42 бр., сглобяеми боксове 90 бр.

VІ. Покани

Поканени са всички клубове по конен спорт, редовно картотекирани в БФКС за 2017 г.

VІІ. Заявки

Заявките да се изпращат на Теодора Костова – телефон за контакт: 0878 60 43 46 имейл: bef@horsesportbg.org;

Краен срок за подаването им е 28.09.2017 г. (Петък).

VІІІ. Условия

1. Да се спазва правилника за вътрешния ред на Конна база „Фригопан”.
  2. Таксите правоучастие са на паркур, както следва:
  • Изпитание №1 и №7  – Х паркур – 20 лв.
  • Изпитание №2 и №8  – Пони паркур – 30 лв, за коне извън класиране – 40 лв.
  • Изпитание №3 и №9 – участват 4/5 годишни коне и аматьори – 50 лв.
  • Изпитание №4 и №10 – участват 4 годишни и по възрастни коне, деца, юноши и аматьори – 50 лв.
  • Изпитание №5 и №11 – участват 5 годишни и по възрастни и юноши – 60 лв.
  • Изпитание №6 и №12 – участват 7 годишни и по-възрастни коне – 70 лв.

*Децата не заплащат такси участие

*Юношите до 18 г. имат отделно класиране в Изпитание № 3, № 4, № 5, № 7 и №9

1. Такса бокс:
  • Такса сглобяем бокс в Палатка – 1-ви ден – 40лв.; 2-ри ден – 30лв.
  • Такса стационарен бокс – 50,00 лв. първи ден, а всеки следващ 40,00 лв. (с постел)

*** Такса бокс се плаща на нощ и се таксува като престой в хотел.

!!!! При настаняване без пренощуване на коня – 40,00 лв. – без значение от часа на пристигане.

1. Такса електричество за турнирни камиони – 10 лв. на ден.

ІХ. Разни

1. Един кон има право да скача по два различни паркура на ден:
    – с един и същ състезател;
    – с двама различни състезатели, дори да са в една категория, но в различни изпитания.
  2. Четиригодишни коне имат право да скачат в един паркур на ден.
  3. Един състезател има право да участва в един паркур с максимум до три коня.
  4. В категориите деца, юноши и аматьори, награждаването е до трето място. В категориите 6 и 7 годишни и по-възрастни коне, награждаването е до пето място. В категориите 4/5 годишни коне и 5 годишни и по възрастни коне, награждаването е до пето място.
  5. В изпитание №1 и №7 всички завършили чист паркур получават розетки, а за понитата има отделно класиране.
  6. В изпитание №2 и № 8 всички завършили чист паркур получават розетки, а за понитата има отделно класиране
  7. В изпитание №3 и № 9 аматьорите са с общо класиране с останалите състезатели, а юношите и децата са с отделно класиране и получават розетки и предметни награди.
  8. В изпитание №4 и № 10 аматьорите са с общо класиране с останалите състезатели, а юношите и децата са с отделно класиране и получават розетки и предметни наградиЕздач, отнасящ се грубо със своя кон по време на състезанието (в състезателния плац, манежа за загрявка или в конюшнята), ще бъде дисквалифициран.
  9. Ветеринарни изисквания – паспортите да бъдат с редовни ваксини, изследвания и обезпаразитяващи.
  10. Важно!!! Няма да се допускат в животновъдния обект на СК Фригопан – Царацово коне, които нямат редовни паспорти (т.е. паспорти без нанесени ваксини и изследвания за инфекциозна анемия и сап за 2017 г.)
  11. Паспортите на конете трябва да бъдат оформени според изискванията на Наредбата на БФ Конен спорт, раздел ІV – „Картотекиране на коне и необходими документи” и да са с редовни картотеки за 2017 г.
  12. Транспортът да се извършва от лицензирано транспортно средство и придружител, притежаващ документ за хуманно отношение.
  13. Организационният комитет си запазва правото да променя регламента.
  14. Организационният комитет не носи отговорност за материални щети, нещастни случаи, заболявания и травми при коне и ездачи.
  15. Всеки юноша и аматьор при записването си, определя като юноша, аматьор или редовен състезател ще участва с даден кон. Няма право на двойно класиране.

Височина: 50 см

Всички завършили чист паркур се награждават с розетки.

Изпитание №2: Паркур за понита и големи коне.

След приключване на участието на понитата, паркурът ще бъде коригиран за големите коне.

Височина: 60 см

Изпитание №3: Паркур за 4/5 годишни коне, юноши до 14 год. и аматьори. Отделно класиране за 4 и 5 годишни коне

член 274.5.6 две фази

Височина: 100/110 см  с повдигане за 5 годишни коне

Темп: 350 м/мин

Награден фонд: аматьори и юноши до 14 год. – розетки и предметни награди

4 годишни коне : 200/120/90/70/50лв.

5 годишни коне: 200/120/90/70/50лв.

Изпитание №4: Паркур за 4 годишни и по-възрастни коне. Приз “НАШЕНСКО”

чл. 238.2.1 Таблица А по хронометър

Височина: до 105 см

Награден фонд: деца и юноши – розетки и предметни награди, 4 годишни и по-възрастни коне и аматьори – 200/120/90/70/50лв.

Изпитание №5: Отворен – 5 годишни и по-възрастни коне, юноши и деца. Приз „ОМНИЛАБ“

274.5.6 две фази

Височина: до 115/120 см

Награден фонд: юноши и деца – розетки и предметни награди, 5 годишни и по-възрастни коне

Награден фонд: аматьори и юноши до 14 год. – розетки и предметни награди,

Изпитание №10: Паркур за 4 годишни и по-възрастни коне, деца, юноши и аматьори. Приз “МИНЕРАЛНА ВОДА ХИСАР”

Чл. 238.2.1 Таблица А по хронометър

Височина: 115 см

Награден фонд: деца и юноши – розетки и предметни награди, 4 годишни и по-възрастни коне и аматьори –  200/120/90/70/50лв

Изпитание №11: Отворен – 5 годишни и по-възрастни коне и юноши. Приз “МАЙОНЕЗА КРАСИ”

Височина: 120/125 см

Награден фонд: юноши – розетки и предметни награди, 5 годишни и по-възрастни коне –  320/220/170/80/70

Изпитание №12: 7 годишни и по-възрастни коне. Приз “КЛУБ ПО КОНЕН СПОРТ ПЪЛДИН”.